Bourns 3386Y-1-104LF
Cermet Not TRIMMER VERTICAL Trimmer Potentiometer ±10% 280deg 500mW 85C
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页3 年前
Electro Sonic
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-13.40%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns 3386Y-1-104LF 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Stock
19,046
Authorized Distributors
6
Resistance
100 kΩ
100 kΩ
Pin
PC Pin
Tolerance
10 %
10 %
Power Rating
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2000-06-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
相关零件
Trimmer Potentiometer 100k Ohm 10% 1/2 Watt 1 Turn 2.77mm Pin Through Hole
Trimmer, Cermet, 0.5W, 100000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s)
TT Electronics67YR100KLF
Res Cermet Trimmer 100K Ohm 10% 1/2W 20(Elec)Turn 2.29mm (9.53 X 4.95 X 11.98mm) Pin Thru-Hole Box
TT Electronics67XR100KLF
Trimmer, Cermet, 0.5W, 100000ohm, 200V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 20 Turn(s)
TT Electronics67PR100KLF
描述
Single-Turn Trimmer Potentiometers 3/8 100Kohms 10% 0.5Watts Square
Res Cermet Trimmer 100K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turn 3.15mm (9.53 X 9.53 X 4.83mm) Pin Thru-Hole Tube