Bourns 3386X-1-202
Cermet Not Linear TRIMMER Trimmer Potentiometer ±10% 280deg 500mW 85C
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页3 年前
Electro Sonic
Master Electronics
iiiC
Jameco
库存历史记录
3 个月趋势:
-66.67%
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
5
Resistance
2 kΩ
2 kΩ
2 kΩ
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Termination
Pin
Pin
Number of Turns
1
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Composition
Cermet
Cermet
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginCosta Rica
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2000-06-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
In a Tube of 50, 2kO Through Hole Trimmer Potentiometer 0.5W Top Adjust Bourns 3362 Series