Bourns 3386H-1-500LF
Trimmer, Cermet, 0.5W, 50ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s)
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页3 年前
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
JRH Electronics
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.67%
Stock
81,246
Resistance
50 Ω
50 Ω
Pin
PC Pin
Tolerance
10 %
10 %
Power Rating
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2000-06-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
相关零件
Cermet Not Linear TRIMMER Trimmer Potentiometer ±10% 280deg 500mW 85C
Cermet Not Linear TRIMMER Trimmer Potentiometer 卤10% 240deg 500mW 70C
TT Electronics72PR50LF
Trimmer, Cermet, 0.5W, 50ohm, 200V, 20% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s)
TT Electronics62MR50LF
Res Cermet Trimmer 50 Ohm 20% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turns (6.35 X 5.08mm) Pin Thru-Hole Bag
描述
Single-Turn Trimmer Potentiometers 3/8 50ohms 10% 0.5Watts Square
Res Cermet Trimmer 50 Ohm 10% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turn 3.15mm (9.53 X 4.83 X 9.53mm) Pin Thru-Hole Tube
Trimmer, Pot, 50 Ohm, 10%, 1Turn, Th; Track Resistance:50Ohm; No. Of Turns:1Turns; Potentiometer Mounting:Through Hole; Product Range:Trimpot 3386 Series; Power Rating:500Mw; Resistance Tolerance:± 10%; Temperature Coefficient:± Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3386H-1-500LF