Bourns 3386C-1-101LF
3/8" Sq, Thru-Hole, TRIMMER, 100 ohms, Cermet, Single Turn | Bourns 3386C-1-101LF
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页3 年前
Master Electronics
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-32.14%
备用零件
Price @ 1000
Stock
16,847
Authorized Distributors
6
Resistance
100 Ω
100 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Termination
Pin
PC Pin
Number of Turns
1
Tolerance
10 %
10 %
Power Rating
500 mW
500 mW
Composition
Cermet
Cermet
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
TRIMMER, CERMET, REST 100 OHMS, PCB,1 TURN, PWR 0.5W, DIM 0.375INLX0.375INWX0.19INH
Trimmer, Cermet, 0.5W, 100ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s)
In a Tube of 50, 100O Through Hole Trimmer Potentiometer 0.5W Side Adjust Bourns 3362 Series
TT Electronics67WR100LF
CERMET TRIMMING POTENTIOMETER Trimmer, Cermet, 0.5W, 100ohm, 200V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 20 Turn(s)
TT Electronics67XR100LF
Trimmer, Cermet, 0.5W, 100ohm, 200V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 20 Turn(s)
TT Electronics25PR100LF
描述
Res Cermet Trimmer 100 Ohm 10% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turn 3.15mm (9.53 X 4.83 X 9.53mm) Pin Thru-Hole Tube
Single-Turn Trimmer Potentiometers 3/8 100ohms 10% 0.5Watts Square
±10% ±100ppm/℃ 500mW 100Ω Plugin Potentiometers, Variable Resistors ROHS
Trimmer Potentiometer, 100 Ohm 1Turn Through Hole; Trimmer Type:Single Turn; Element Material:Cermet; Adjustment Type:Side Adjust; Track Resistance:100Ohm; Potentiometer Mounting:Through Hole; No. Of Turns:1Turns; Power Rating:500Mw Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3386C-1-101LF