Bourns 3364X-1-203E
Res Cermet Trimmer 20K Ohm 25% 1/5W 1(Elec)/1(Mech)Turn 3.8mm (3.8 X 4.5 X 1.5mm) SMD Embossed T/R
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页9 年前
TME
Electro Sonic
Newark
DigiKey
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2005-04-25
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2017-12-31
LTD Date2018-09-30
相关零件
Resistor Trimmer 20k Ohm 25% 1/5 Watt 1 Turn 3.8mm Surface Mount Embossed Tape and Reel
Res Trimmer 20K Ohm 25% 0.15W 1(Elec)/1(Mech)Turns (3 X 3.75 X 1.55mm) Foot Print SMD T/R
PanasonicEVM3YSX50B24
Res Cermet Trimmer 20K Ohm 25% 3/20W 1Turn (3.1 X 3.75 X 1.55mm) Foot Print SMD T/R
PanasonicEVM-3VSX50B24
Res Cermet Trimmer 20K Ohm 25% 3/20W 1Turn (3.1 X 3.75 X 1.4mm) Foot Print SMD Carrier T/R
PanasonicEVM1ESX30B24
Res Cermet Trimmer 20K Ohm 25% 1/5W 1Turn (3.8 X 4.2 X 1.4mm) Foot Print SMD Carrier T/R
描述
Single - Turn SMD Cermet Trimmer - Leadfree 20Kohms 25% 4mm Square
Trimmer, Cermet, 0.2W, 20000ohm, 25% +/-Tol, 250ppm/Cel, 1 Turn(s), 1815
POT, TRIMMER, 20KOHM, 1 TURN, SMD; Track Resistance:20kohm; No. of Turns:1; Resistance Tolerance:± 25%; Series:3364; Temperature Coefficient:± 250ppm/°C; Power Rating:200mW; Terminal Type:PCB Surface Mount; Adjustment Type:Trimmer ;RoHS Compliant: Yes