Bourns 3362Z-1-102LF
Trimmer, Cermet, 0.5W, 1000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s)
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页2 年前
Electro Sonic
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.63%
备用零件
Price @ 1000
Stock
25,160
Authorized Distributors
6
Resistance
1 kΩ
1 kΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Termination
Pin
PC Pin
Number of Turns
1
Tolerance
10 %
10 %
Power Rating
500 mW
500 mW
Composition
Cermet
Cermet
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginCosta Rica
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2004-10-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Cermet Not Linear TRIMMER Trimmer Potentiometer ±10% 240deg 500mW 70C
TT Electronics82PR1KLF
Res Cermet Trimmer 1K Ohm 10% 0.5W 1(Elec)/1(Mech)Turn (6.35 X 3.56mm) Pin Thru-Hole Box
Trimmer, Cermet, 0.5W, 1000ohm, 22.4V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s)
TT Electronics25PR1KLF
1 kOhms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Top Adjustment
描述
Res Cermet Trimmer 1K Ohm 10% 1/2W 1(Elec)/1(Mech)Turn 2.77mm (6.6 X 4.7 X 6.99mm) Pin Thru-Hole Tube
Single-Turn Trimmer Potentiometers 1/4 SQ 1KOHMS 10% 0.5WATTS
Trimmer Resistors - Through Hole 1/4SQ 1KOHMS 10% 0.5WATTS
TRIMMER 1K OHM 0.5W PC PIN SIDE
TRIMPOT 1.0K OHM 1/4" SQ CER ST
1K¦¸ ¡À10% 500mW ¡À100ppm/¡æ 6.99mm