Bourns 3362S-1-203LF
Trimmer, Cermet, 0.5W, 20000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s)
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页2 年前
Electro Sonic
_legacy Avnet
库存历史记录
3 个月趋势:
-28.85%
备用零件
Price @ 1000
Stock
24,723
Authorized Distributors
6
Resistance
20 kΩ
20 kΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Termination
Pin
PC Pin
Number of Turns
1
Tolerance
10 %
10 %
Power Rating
500 mW
500 mW
Composition
Cermet
Cermet
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginCosta Rica
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2004-10-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Cermet Not Linear TRIMMER Trimmer Potentiometer 卤10% 240deg 500mW 70C
TT Electronics82PR20KLF
Res Cermet Trimmer 20K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turn (6.35 X 3.56mm) Pin Thru-Hole Box
TT Electronics25PR20KLF
20 kOhms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Top Adjustment
BI Technologies25PR20K
Res Trimmer 20K Ohm 10% 1/2W 1Turn 2.77mm Pin Thru-Hole Tube
描述
Res Cermet Trimmer 20K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turn 2.77mm (6.6 X 4.7 X 6.99mm) Pin Thru-Hole Tube
Res, Trimmer, Side Adj, 20K, 1Turn, Th; Trimmer Type:Single Turn; Element Material:Cermet; Adjustment Type:Side Adjust; Track Resistance:20Kohm; Potentiometer Mounting:Through Hole; No. Of Turns:1Turns; Product Range:3362 Series Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3362S-1-203LF