Bourns 3362P-1-253TLF
Trimmer - 1/4In Sq St Cermet /Tube Packaging Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3362P-1-253TLF
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页5 年前
JRH Electronics
_legacy Avnet
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.79%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns 3362P-1-253TLF 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Stock
30,681
Authorized Distributors
6
Resistance
25 kΩ
25 kΩ
25 kΩ
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Termination
Pin
Pin
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Composition
Cermet
Cermet
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginCosta Rica
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2010-08-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Cermet Not Linear TRIMMER Trimmer Potentiometer ±10% 500mW 70C 300V
Trimmer, Cermet, 0.5W, 25000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 25 Turn(s)
TT Electronics67YR25KLF
25 kOhms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 20.0 Turn Top Adjustment
TT Electronics67WR25KLF
Res Cermet Trimmer 25K Ohm 10% 0.5W 20(Elec)Turn 2.29mm (9.53 X 4.95 X 11.98mm) Pin Thru-Hole Box
TT Electronics72PR25KLF
Trimmer, Cermet, 0.5W, 25000ohm, 200V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s)
描述
Res Cermet Trimmer 25K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turn 5mm (6.71 X 7.04 X 14.63mm) Pin Thru-Hole Tube
Trimmer, Cermet, 0.5W, 25000ohm, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s)
TRIMMER 25K OHM 0.5W PC PIN TOP
TRIMPOT 25K OHM 1/4" SQ CER ST
25K¦¸ ¡À10% 500mW ¡À100ppm/¡æ 4.7mm