Bourns 3362H-1-200LF
Res Cermet Trimmer 20 Ohm 10% 1/2W 1(Elec)/1(Mech)Turn 2.77mm (6.6 X 6.99 X 4.7mm) Pin Thru-Hole Tube
数据表和文档
3 个月趋势:
+0.00%
Stock
14,220
Resistance
20 Ω
20 Ω
Pin
PC Pin
Tolerance
10 %
10 %
Power Rating
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
Trimmer, Cermet, 0.5W, 20ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s)
Trimmer, Cermet, 0.5W, 22ohm, 10% +/-Tol, 21 Turn(s)
描述
Single-Turn Trimmer Potentiometers 1/4 SQ 20OHMS 10% 0.5WATTS
±10% ±100ppm/℃ 500mW 20Ω Plugin Potentiometers, Variable Resistors ROHS