Bourns 3352E-1-500LF
Res Cermet Trimmer 50 Ohm 20% 1/2W 1(Elec)/1(Mech)Turn (8.89 X 10.67 X 5.33mm) Pin Thru-Hole Bag
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页3 年前
Electro Sonic
Master Electronics
Mouser
Stock
15,894
Authorized Distributors
6
Resistance
50 Ω
50 Ω
Tolerance
20 %
20 %
Power Rating
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
150 ppm/°C
150 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
相关零件
TT Electronics72PR50LF
Trimmer, Cermet, 0.5W, 50ohm, 200V, 20% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s)
Res Cermet Trimmer 50 Ohm 20% 1/2W 1(Elec)/1(Mech)Turn (8.89 X 5.33 X 9.53mm) Pin Thru-Hole Bag
Cermet Not Linear TRIMMER Trimmer Potentiometer ±10% 280deg 500mW 85C
TT Electronics62MR50LF
Res Cermet Trimmer 50 Ohm 20% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turns (6.35 X 5.08mm) Pin Thru-Hole Bag
描述
Trimmer, Cermet, 0.5W, 50ohm, 250V, 20% +/-Tol, 150ppm/Cel, 1 Turn(s)
3/8" ROUND, THRU-HOLE, TRIMMER, 50 OHMS, CERMET, OPEN FRAME, SINGLE TURN
Single-Turn Trimmer Potentiometers 3/8 round 50ohms 0.5watt 20% PBfree