Bourns 3314J-1-202E
Trimmer, Cermet, Rest 2 Kilohms, SMD, 1 Turn, Pwr 0.25W, Dim 0.177INLX0.177INWX0.1INH
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页2 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
Factory Futures
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
-16.39%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns 3314J-1-202E 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
Stock
44,845
Resistance
2 kΩ
2 kΩ
Case/Package
SMD/SMT
Tolerance
20 %
20 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
Res Cermet Trimmer 2K Ohm 20% 1/4W 1(Elec)/1(Mech)Turn 2.5mm (5 X 5.5 X 2.7mm) J-Hook SMD T/R
TT Electronics23AR2KLFTR
Trimmer, Cermet, 0.25W, 2000ohm, 200V, 20% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s), 2018
Cermet Not Linear TRIMMER Trimmer Potentiometer ±20% 240deg 250mW 70C
Trimmer, Cermet, 0.25W, 2000ohm, 20% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s), 2220
TT Electronics23BR2KLFTR
3314 - 4 mm Square Trimpot Trimming Potentiometer | TRIMMER 2K OHM 0.25W GW TOP ADJ
描述
Trimmer, Single Turn, Cermet, Top Adjust, 2 kohm, Surface Mount, 1 Turns
Res Cermet Trimmer 2K Ohm 20% 0.25W(1/4W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 2.45mm (5 X 5 X 2.55mm) J-Hook SMD Automotive AEC-Q200 T/R
Trimmer, Cermet, 0.25W, 2000ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s), 1818
TRIMMER, POT, 2KOHM, 20%, 1TURN, SMD, FULL REEL; Track Resistance:2kohm; No. of Turns:1; Resistance Tolerance:± 20%; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Power Rating:250mW; Potentiometer Mounting:SMD
Adjustable Resistors – SMD; BOURNS; 3314J-1-202E; Cermet, Potentiometer; 2.54 mm; 250 mW; Surface Mount
Trimpot Type:single Turn; Element Material:cermet; Adjustment Type:top Adjust; Track Resistance:2Kohm; Potentiometer Mounting:surface Mount; No. Of Turns:1Turns; Product Range:3314 Series; Power Rating:250Mw; Msl:- Rohs Compliant: Yes