Bourns 3314G-1-102E
Trimmer, Cermet, 0.25W, 1000ohm, 300V, 20% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s), 1818
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页2 年前
TME
_legacy Avnet
Newark
Burklin Elektronik
库存历史记录
3 个月趋势:
-10.84%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns 3314G-1-102E 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
30,354
Authorized Distributors
6
Resistance
1 kΩ
1 kΩ
1 kΩ
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Termination
Gull Wing
Gull Wing
Number of Turns
1
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Cermet
Cermet
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2000-12-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Trimmer, Cermet, 0.25W, 1000ohm, 15.8V, 20% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s), 2020
TT Electronics23BR1KLFTR
Trimmer, Cermet, 0.25W, 1000ohm, 200V, 20% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s), 2018
Trimmer, Cermet, 0.25W, 1000ohm, 50V, 20% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s), 1818
Trimmer, Cermet, 0.5W, 1000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s), 2826
描述
Trimmer, Single Turn, Cermet, Top Adjust, 1 kohm, Surface Mount, 1 Turns
Adjustable Resistors – SMD; BOURNS; 3314G-1-102E; Cermet, Potentiometer; 2.54 mm; 250 mW; Surface Mount
TRIMMER, CERMET, REST 1 KILOHMS, SMD, 1 TURN, PWR-RTG 0.25W
Res Cermet Trimmer 1K Ohm 20% 0.25W(1/4W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 2.45mm (5 X 6.2 X 2.55mm) Gull Wing SMD T/R Automotive AEC-Q200
Trimmer Potentiometer 1Kohm 1Turn Smd, Full Reel; Trimmer Type:Single Turn; Element Material:Cermet; Adjustment Type:Top Adjust; Track Resistance:1Kohm; Potentiometer Mounting:Surface Mount; No. Of Turns:1Turns; Power Rating:250Mw Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3314G-1-102E.