Bourns 3313J-1-500E
Trimmer, Cermet, 0.125W, 50ohm, 200V, 20% +/-Tol, 150ppm/Cel, 1 Turn(s), 1413
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页3 年前
element14 APAC
Farnell
3 个月趋势:
+7.19%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns 3313J-1-500E 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
Stock
17,707
Resistance
50 Ω
50 Ω
50 Ω
J-Hook
SMD/SMT
SMD/SMT
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
150 ppm/°C
150 ppm/°C
150 ppm/°C
相关零件
Trimmer, Cermet, 0.1W, 50ohm, 50V, 20% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s), 1110
Cermet trimmer potentiometer, 50 Ω, 0.25 W, SMD, on top, 3314J-1-500E
Trimmer, Cermet, 0.125W, 50ohm, 200V, 20% +/-Tol, 150ppm/Cel, 1 Turn(s), 1514
TT Electronics43WR50LFTR
Trimmer, Cermet, 0.125W, 50ohm, 200V, 20% +/-Tol, 100ppm/Cel, 11 Turn(s), 1613
Trimmer, Cermet, 0.25W, 50ohm, 3.54V, 20% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s), 2020
描述
Adjustable Resistors – SMD; BOURNS; 3313J-1-500E; Cermet, Potentiometer; 2.2098 mm; 125 mW; Surface Mount
Res Cermet Trimmer 50 Ohm 20% 0.125W(1/8W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 1.93mm (3.2 X 3.5 X 2.2mm) J-Hook SMD Automotive T/R
SMD Single-Turn Trimmer Potentiometers 3mm VERT ADJ 50 OHM
±20% ±150ppm/℃ 125mW 50Ω SMD,3.2x3.5mm Potentiometers, Variable Resistors ROHS
Adjustable Resistor/Potentiometer
TRIMMER - SMD 3MM SQ ST CERMET
TRIMMER 50 OHM 0.125W J LEAD TOP
TRIMMER, POT, 50 OHM, 20%, 1TURN, SMD
3MM SMD TRIMMING POT,1TURN, CERMET,50R
50¦¸ ¡À20% 125mW ¡À150ppm/¡æ SMD,3.2X3.5MM 2.2mm
Trimmer Potentiometer 50 Ohm 1Turn Smd; Trimmer Type:Single Turn; Element Material:Cermet; Adjustment Type:Top Adjust; Track Resistance:50Ohm; Potentiometer Mounting:Surface Mount; No. Of Turns:1Turns; Product Range:3313 Series Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3313J-1-500E