Bourns 3299Z-1-502LF
Trimmer, Cermet, 0.5W, 5000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 25 Turn(s)
数据表和文档
Newark
Datasheet2 页6 年前
Master Electronics
Farnell
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.13%
Stock
64,451
Resistance
5 kΩ
5 kΩ
Mount
PCB, Panel, Through Hole
Tolerance
10 %
10 %
Power Rating
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2004-10-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
相关零件
Trimmer, Multi Turn, Cermet, Side Adjust, 5 kohm, Through Hole, 25 Turns
Bourns 3296W-1-502LF 5K 10% Potentiometer Cermet Trimming 3/8" (3296W Series)
TE Connectivity1623849-9
Res Cermet Trimmer 5K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 25(Elec)Turn 2.25mm (10 X 4.7 X 11.5mm) Pin Thru-Hole
Res Cermet Trimmer 5K Ohm 10% 0.5W 21(Elec)/23(Mech)Turn 2.2mm (9.7 X 11 X 5.2mm) Pin Thru-Hole Bulk
TT Electronics68XR5KLF
Trimmer, Cermet, 0.5W, 5000ohm, 200V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 20 Turn(s), 3824
描述
Resistor Trimmer 5k Ohm 10% 1/2 Watt 25 Turn 2.29mm Pin Through Hole Tube
3/8 Square Trimming Potentiometer | TRIMMER 5K OHM 0.5W PC PIN SIDE
3/8" SQ, THRU-HOLE, TRIMMER, 5 KILOHMS, CERMET, 25 TURNS, PWR-RTG 0.5W
Res Cermet Trimmer 5K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 25(Elec)Turn 2.29mm (11.05 X 6.1 X 10.03mm) Pin Thru-Hole Tube
Multi-Turn Trimmer Potentiometers 5Kohms Standoffs Horizontal Adjust
±10% ±100ppm/℃ 500mW 5kΩ Plugin Potentiometers, Variable Resistors ROHS
TRIMMER POTENTIOMETER, 5KOHM 25TURN THROUGH HOLE
TRIMMER POTENTIOMETER, 5KOHM 25TURN THROUGH HOLE; Product Range:AEC-Q200 3299Z Series; Track Resistance:5kohm; No. of Turns:25; Power Rating:500mW; Resistance Tolerance: 10%; Temperature Coefficient: 100ppm/ C
Trimmer Potentiometer, 5Kohm 25Turn Through Hole; Trimmer Type:Multi Turn; Element Material:Cermet; Adjustment Type:Side Adjust; Track Resistance:5Kohm; Potentiometer Mounting:Through Hole; No. Of Turns:25Turns; Power Rating:500Mw Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3299Z-1-502LF