Bourns 3299Y-1-104LF
Cermet trimmer potentiometer, 25 turns, 100 kΩ, 0.5 W, THT, on top, 3299Y-1-104LF
数据表和文档
Newark
Datasheet2 页6 年前
Datasheet1 页9 年前
Burklin Elektronik
Electro Sonic
Factory Futures
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
+137%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns 3299Y-1-104LF 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
3D下载
Stock
47,248
Resistance
100 kΩ
100 kΩ
Tolerance
10 %
10 %
Power Rating
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
TRIMMER, CERMET, REST 100 KILOHMS, PCB, PWR-RTG 0.5W, DIM 0.375INLX0.19INWX0.395INH
Trimmer, Multi Turn, Cermet, Side Adjust, 100 kohm, Through Hole, 25 Turns
Bourns 3296W-1-104LF 100K 10% Potentiometer Cermet Trimming 3/8" (3296W Series)
Trimmer, Cermet, 0.5W, 100000ohm, 224V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 21 Turn(s)
TE Connectivity1-1623849-3
Res Cermet Trimmer 100K Ohm 10% 1/2W 25Turn 2.25mm Pin Thru-Hole
描述
Cermet Not Linear TRIMMER Trimmer Potentiometer ±10% 9000deg 500mW 70C
Trimmer, Cermet, 0.5W, 100000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 25 Turn(s)
Resistor Trimmer 100k Ohm 10% 1/2 Watt 25 Turn 2.29mm Pin Through Hole Tube
Bourns 3299Y-1-104LF Cermet trimmer linear 0.5 W 100 kΩ 9° 1 pc(s)
Res Cermet Trimmer 100K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 25(Elec)Turn 2.29mm (9.53 X 6.1 X 11.55mm) Pin Thru-Hole Tube
Multi-Turn Trimmer Potentiometers 100Kohms Standoffs Vertical Adjust 3/8
TRIMMER, CERMET, REST 100 KILOHMS, PCB, 25 TURNS, PWR-RTG 0.5W
±10% ±100ppm/℃ 500mW 100kΩ Plugin Potentiometers, Variable Resistors ROHS