Bourns 3299Y-1-103LF
Trimmer, Cermet, 0.5W, 10000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 25 Turn(s)
Production
价格与库存
数据表和文档
Farnell
Datasheet2 页6 年前
Master Electronics
Electro Sonic
element14 APAC
Factory Futures
库存历史记录
3 个月趋势:
-21.37%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns 3299Y-1-103LF 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
81,434
Authorized Distributors
6
Resistance
10 kΩ
10 kΩ
Mount
PCB, Panel, Through Hole
Panel, Through Hole
Case/Package
Termination
Pin
Pin
Number of Turns
25
Tolerance
10 %
10 %
Power Rating
500 mW
500 mW
Composition
Cermet
Cermet
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Trimmer, Cermet, 0.5W, 10000ohm, 70.7V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 21 Turn(s)
TE Connectivity1-1623849-0
Res Cermet Trimmer 10K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 25(Elec)Turn 2.25mm (10 X 4.7 X 11.5mm) Pin Thru-Hole
Resistor Cermet Trimmer 10K Ohm 10% 1/2W 21(Elec)/23(Mech)Turn 2.2mm Pin Thru-Hole Tube
描述
Trimmer, Multi Turn, Cermet, Top Adjust, 10 kohm, Through Hole, 25 Turns
Resistor Trimmer 10k Ohm 10% 1/2 Watt 25 Turn 2.29mm Pin Through Hole Tube
Bourns 3299Y-1-103LF Cermet trimmer linear 0.5 W 10 kΩ 9 ° 1 pc
Res Cermet Trimmer 10K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 25(Elec)Turn 2.29mm (9.53 X 6.1 X 11.55mm) Pin Thru-Hole Tube
Multi-Turn Trimmer Potentiometers 10Kohms Standoffs Vertical Adjust 3/8
TRIMMER, CERMET, REST 10 KILOHMS, PCB, 25 TURNS, PWR-RTG 0.5W
TRIMMING POTENTIOMETER, CERMET, 0.5W; Track Resistance: 10kohm; No. of Turns: 25Turns; Potentiometer Mounting: Through Hole; Product Range: Trimpot 3299 Series; Power Rating: 500mW; Resistance Tolerance: ± 10%; Temperature Coe