Bourns 3299X-1-203LF
Cermet Not Linear HORIZONTAL Trimmer Potentiometer ±10% 9000deg 500mW 70C
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页6 年前
Electro Sonic
JRH Electronics
Factory Futures
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-38.21%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns 3299X-1-203LF 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Stock
45,259
Resistance
20 kΩ
20 kΩ
Tolerance
10 %
10 %
Power Rating
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginCosta Rica
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2004-10-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
相关零件
Cermet Not Linear TRIMMER Trimmer Potentiometer 卤10% 500mW 70C 300V
Cermet trimmer potentiometer, 25 turns, 20 kΩ, 0.5 W, THT, on top, 3299W-1-203LF
Trimmer, Cermet, 0.5W, 20000ohm, 100V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 21 Turn(s)
描述
Trimmer, Cermet, 0.5W, 20000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 25 Turn(s)
Resistor Cermet Trimmer 20K Ohm 10% 0.5W (1/2W) 25(Electrical)Turn 2.29mm (11.05 X 6.1 X 10.03mm) Pin Thru-Hole
Multi-Turn Trimmer Potentiometers 20Kohms Standoffs Horizontal Adjust
TRIMMER, CERMET, REST 20 KILOHMS, PCB, 25 TURNS, PWR-RTG 0.5W
±10% ±100ppm/℃ 500mW 20kΩ Plugin Potentiometers, Variable Resistors ROHS
TRIMMER POTENTIOMETER, 20KOHM 25TURN THROUGH HOLE; Trimmer Type:Multi Turn; Element Material:Cermet; Adjustment Type:Side Adjust; Track Resistance:20kohm; Potentiometer Mounting:Through Hole; No. of Turns:25Turns; Power