Bourns 3299W-1-202LF
Trimmer Potentiometer 2k Ohm 10% 1/2 Watt 25 Turn 2.29mm Pin Through Hole
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet2 页6 年前
Datasheet1 页9 年前
Electro Sonic
Burklin Elektronik
Factory Futures
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-10.82%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns 3299W-1-202LF 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
85,813
Authorized Distributors
6
Resistance
2 kΩ
2 kΩ
Mount
PCB, Panel, Through Hole
Panel, Through Hole
Case/Package
Termination
Pin
Pin
Number of Turns
25
Tolerance
10 %
10 %
Power Rating
500 mW
500 mW
Composition
Cermet
Cermet
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Trimmer Potentiometer 2k Ohm 10% 1/2 Watt 25 Turn 2.19mm Pin Through Hole
Trimmer, Multi Turn, Cermet, Side Adjust, 2 kohm, Through Hole, 25 Turns
Trimmer, Cermet, 0.5W, 2000ohm, 31.6V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 21 Turn(s)
描述
Trimmer, Cermet, 0.5W, 2000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 25 Turn(s)
Trimmer, Multi Turn, Cermet, Top Adjust, 2 kohm, Through Hole, 25 Turns
Bourns 3299W-1-202LF Cermet trimmer linear 0.5 W 2 kΩ 9° 1 pc(s)
Res Cermet Trimmer 2K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 25(Elec)Turn 2.29mm (9.53 X 6.1 X 11.55mm) Pin Thru-Hole Tube
Multi-Turn Trimmer Potentiometers 2Kohms Standoffs Vertical Adjust 3/8
TRIMMER, CERMET, REST 2 KILOHMS, PCB, 25 TURNS, PWR-RTG 0.5W
Trimpot Type:multi Turn; Element Material:cermet; Adjustment Type:top Adjust; Track Resistance:2Kohm; Potentiometer Mounting:through Hole; No. Of Turns:25Turns; Product Range:3299 Series; Power Rating:500Mw; Msl:- Rohs Compliant: Yes