Bourns 3296Y-1-502LF
Trimmer, Cermet, 0.5W, 5000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 25 Turn(s)
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页6 年前
Master Electronics
Factory Futures
element14 APAC
3 个月趋势:
-13.56%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns 3296Y-1-502LF 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
Stock
28,138
Resistance
5 kΩ
5 kΩ
Tolerance
10 %
10 %
Power Rating
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2004-09-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
TE Connectivity1623849-9
Res Cermet Trimmer 5K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 25(Elec)Turn 2.25mm (10 X 4.7 X 11.5mm) Pin Thru-Hole
Trimmer, Multi Turn, Cermet, Side Adjust, 5 kohm, Through Hole, 25 Turns
Bourns 3296W-1-502LF 5K 10% Potentiometer Cermet Trimming 3/8" (3296W Series)
Res Cermet Trimmer 5K Ohm 10% 0.5W 21(Elec)/23(Mech)Turn 2.2mm (9.7 X 11 X 5.2mm) Pin Thru-Hole Bulk
TT Electronics68XR5KLF
Trimmer, Cermet, 0.5W, 5000ohm, 200V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 20 Turn(s), 3824
描述
Trimmer, Multi Turn, Cermet, Top Adjust, 5 kohm, Through Hole, 25 Turns
Adjustable Through-Hole Resistors; BOURNS; 3296Y-1-502LF; Cermet; 25; 500 mW; 5 kOhm
Resistor Cermet Trimmer 5K Ohm 10% 0.5W (1/2W) 25(Electrical)Turn 2.19mm (9.53 X 4.83 X 11.55mm) Pin Thru-Hole
Bourns 3296Y-1-502LF 5k 3296y 10% 3/8 Cermet Trimmer Pot
Multi-Turn Trimmer Potentiometers 3/8 5Kohms Sealed Vertical Adjust
TRIMMER, CERMET, REST 5 KILOHMS, PCB, 25 TURNS, PWR-RTG 0.5W
±10% 500mW 5kΩ Plugin-3P,9.5x4.8mm Potentiometers, Variable Resistors ROHS
Trimmer Potentiometer, 5Kohm 25Turn Through Hole; Trimmer Type:Multi Turn; Element Material:Cermet; Adjustment Type:Top Adjust; Track Resistance:5Kohm; Potentiometer Mounting:Through Hole; No. Of Turns:25Turns; Power Rating:500Mw Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3296Y-1-502LF