Bourns 3296Y-1-203
Res Cermet Trimmer 20K Ohm 10% 1/2W 25(Elec)Turn 2.19mm (9.53 X 4.83 X 11.55mm) Pin Thru-Hole Tube
数据表和文档
Newark
Datasheet3 页6 年前
Datasheet2 页12 年前
_legacy Avnet
Master Electronics
Electro Sonic
iiiC
库存历史记录
3 个月趋势:
-25.41%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns 3296Y-1-203 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
下载
Stock
38,602
Resistance
20 kΩ
20 kΩ
Tolerance
10 %
10 %
Power Rating
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date1997-09-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Cermet Not Linear TRIMMER Trimmer Potentiometer 卤10% 500mW 70C 300V
Trimmer - 3/8In Sq Mt Cermet Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3299W-1-203LF
Trimmer, Cermet, 0.5W, 20000ohm, 100V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 21 Turn(s)
描述
Trimmer, Cermet, 0.5W, 20000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 25 Turn(s)
Multi-Turn Trimmer Potentiometers 3/8 20Kohms Sealed Vertical Adjust
TRIMMER 20K OHM 0.5W PC PIN TOP / 20 kOhms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 25.0 Turn Top Adjustment
Trimmer Potentiometer, 20Kohm 25Turn Through Hole; Trimmer Type:Multi Turn; Element Material:Cermet; Adjustment Type:Top Adjust; Track Resistance:20Kohm; Potentiometer Mounting:Through Hole; No. Of Turns:25Turns; Power Rating:500Mw Rohs Compliant: No |Bourns, Inc. 3296Y-1-203