Bourns 3296W-1-504LF
Trimmer, Cermet, 0.5W, 500000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 25 Turn(s)
数据表和文档
Newark
Datasheet3 页6 年前
Datasheet2 页10 年前
Master Electronics
Factory Futures
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-35.30%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns 3296W-1-504LF 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
3D下载
Ultra Librarian
下载
Stock
63,184
Resistance
500 kΩ
500 kΩ
500 kΩ
Mount
PCB, Panel, Through Hole
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2004-09-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Cermet trimmer potentiometer, 25 turns, 500 kΩ, 0.5 W, THT, on top, 3299W-1-504LF
Res Cermet Trimmer 500K Ohm 10% 1/8W 21(Elec)/23(Mech)Turn 2.2mm Pin Thru-Hole Bulk
Cermet Not Linear TRIMMER Trimmer Potentiometer ±10% 500mW 70C 250V
TT Electronics67YR500KLF
Trimmer, Cermet, 0.5W, 500000ohm, 200V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 20 Turn(s)
描述
Trimmer, Multi Turn, Cermet, Top Adjust, 500 kohm, Through Hole, 25 Turns
Resistor Trimmer 500k Ohm 10% 1/2 Watt 25 Turn 2.19mm Pin Through Hole Tube
Adjustable Through-Hole Resistors; BOURNS; 3296W-1-504LF; Cermet; 25; 500 mW; 500 kOhm
Bourns 3296W-1-504LF 500k 3296W 10% 3/8 Cermet Trimmer Pot
Res Cermet Trimmer 500K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 25(Elec)Turns 2.19mm (9.53 X 4.83 X 11.55mm) Pin Thru-Hole Tube
Multi-Turn Trimmer Potentiometers 3/8 500Kohms Sealed Vertical Adjust
TRIMMER, CERMET, REST 500 KILOHMS, PCB, 25 TURNS, PWR-RTG 0.5W
Res Cermet Trimmer 500K Ohm 10% 0.5W
Trimmer Type:Multi Turn; Element Material:Cermet; Adjustment Type:Top Adjust; Track Resistance:500Kohm; Potentiometer Mounting:Through Hole; No. Of Turns:25Turns; Product Range:3296 Series; Power Rating:500Mw; Qualification:-; Msl:- Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3296W-1-504LF.