Bourns 3296W-1-204LF
Cermet Not Linear TRIMMER Trimmer Potentiometer ±10% 500mW 70C 300V
数据表和文档
Newark
Datasheet3 页6 年前
Master Electronics
Factory Futures
element14 APAC
3 个月趋势:
-24.86%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns 3296W-1-204LF 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
3D下载
Ultra Librarian
下载
Stock
37,333
Resistance
200 kΩ
200 kΩ
200 kΩ
Mount
PCB, Panel, Through Hole
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
Trimmer, Cermet, 0.5W, 200000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 25 Turn(s)
Cermet trimmer potentiometer, 25 turns, 200 kΩ, 0.5 W, THT, lateral, 3296Z-1-204LF
Res Cermet Trimmer 200K Ohm 10% 31/100W 21(Elec)/23(Mech)Turn 2.2mm Pin Thru-Hole Bulk
Cermet Not Linear TRIMMER Trimmer Potentiometer ±10% 500mW 70C 250V
TRIMMER; CERMET; 200K OHM; 21 TURN; 1/2W | Spectrol / Sfernice / Vishay T93YB204KT20
描述
Trimmer, Multi Turn, Cermet, Top Adjust, 200 kohm, Through Hole, 25 Turns
Adjustable Through-Hole Resistors; BOURNS; 3296W-1-204LF; Cermet; 25; 500 mW; 200 kOhm
Res Cermet Trimmer 200K Ohm 10% 1/2W 25(Elec)Turn 2.19mm (9.53 X 4.83 X 11.55mm) Pin Thru-Hole Tube
Avnet Japan
Multi-Turn Trimmer Potentiometers 3/8 200Kohms Sealed Vertical Adjust
TRIMMER, CERMET, REST 200 KILOHMS, PCB, 25 TURNS, PWR-RTG 0.5W