Bourns 3266X-1-200LF
Res Cermet Trimmer 20 Ohm 10% 1/4W 12(Elec)Turn 1.78mm (7.73 X 4.5 X 7.24mm) Pin Thru-Hole Tube
数据表和文档
Newark
Datasheet2 页15 年前
Datasheet2 页13 年前
JRH Electronics
Master Electronics
Factory Futures
3 个月趋势:
-20.72%
Stock
20,374
Resistance
20 Ω
20 Ω
Mount
Through Hole
Tolerance
10 %
10 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2004-10-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Cermet trimmer potentiometer, 12 turns, 20 Ω, 0.25 W, THT, on top, 3266W-1-200LF
Trimmer, Cermet, 0.25W, 20ohm, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 12 Turn(s), 2625
TT Electronics64WR20LF
Trimmer, Cermet, 0.25W, 20ohm, 200V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 12 Turn(s)
Trimmer, Cermet, 0.25W, 20ohm, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 12 Turn(s), 2618
Trimmer, Cermet, 0.25W, 20ohm, 2.23V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 14 Turn(s)
描述
Avnet Japan
Multi-Turn Trimmer Potentiometers 1/4 20ohms 10% SQ W/Standoff Sealed
Trimmer, Pot, 20R, 12Turn, Th; Trimmer Type:Multi Turn; Element Material:Cermet; Adjustment Type:Side Adjust; Track Resistance:20Ohm; Potentiometer Mounting:Through Hole; No. Of Turns:12Turns; Product Range:3266 Series; Msl:- Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3266X-1-200LF