Bourns 3266X-1-103LF
Trimmer, Cermet, Rest 10 Kilohms, Pcb, Pwr-rtg 0.25W, Dim 0.264INLX0.177INWX0.285INH
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet3 页6 年前
Datasheet2 页15 年前
Datasheet2 页9 年前
Datasheet2 页16 年前
Datasheet2 页16 年前
Datasheet2 页19 年前
Burklin Elektronik
RS (Formerly Allied Electronics)
iiiC
Verical
库存历史记录
3 个月趋势:
+70.72%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns 3266X-1-103LF 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
20,470
Authorized Distributors
6
Resistance
10 kΩ
10 kΩ
Mount
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Termination
Pin
Pin
Number of Turns
12
Tolerance
10 %
10 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Composition
Cermet
Cermet
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginCosta Rica
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2004-10-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
TT Electronics64WR10KLF
Trimmer, Cermet, 0.25W, 10000ohm, 200V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 12 Turn(s)
Trimmer, Cermet, 0.25W, 10000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 12 Turn(s)
TT Electronics64XR10KLF
Cermet trimmer potentiometer, 12 turns, 10 kΩ, 0.25 W, THT, lateral, 64XR10KLF
TT Electronics64YR10KLF
1/4 Inch Square Cermet Potentiometer 10K Ohms 1/4 Watt 10% 12 Turns Thru Hole Side Adjust
描述
Trimmer, Multi Turn, Cermet, Side Adjust, 10 kohm, Through Hole, 12 Turns
Res Cermet Trimmer 10K Ohm 10% 1/4W 12(Elec)Turn 1.78mm (7.73 X 4.5 X 7.24mm) Pin Thru-Hole Tube
Avnet Japan
Multi-Turn Trimmer Potentiometers 1/4 10Kohms 10% SQ W/Standoff Sealed
Trimmer Type:Multi Turn; Element Material:Cermet; Adjustment Type:Side Adjust; Track Resistance:10Kohm; Potentiometer Mounting:Through Hole; No. Of Turns:12Turns; Product Range:3266 Series; Power Rating:250Mw; Product Length:6.71Mm Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3266X-1-103LF.