Bourns 3266W-1-204LF
Trimmer, Cermet, 0.25W, 200000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 12 Turn(s)
数据表和文档
JRH Electronics
Electro Sonic
Burklin Elektronik
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-11.49%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns 3266W-1-204LF 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
3D下载
Ultra Librarian
下载
Stock
58,989
Resistance
200 kΩ
200 kΩ
Tolerance
10 %
10 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
TT Electronics64WR200KLF
Trimmer, Cermet, 0.25W, 200000ohm, 200V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 12 Turn(s)
Trimmer, Cermet, 0.25W, 200000ohm, 224V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 14 Turn(s)
描述
1/4" SQ, THRU-HOLE, TRIMMER, 200 KILOHMS, CERMET, 12 TURNS, PWR-RTG 0.25W
Multi-Turn Trimmer Potentiometers 1/4 200Kohms 10% SQ W/Standoff Sealed
Resistor Cermet Trimmer 200K Ohm 10% 0.25W(1/4W) 12(Elec)Turn 1.78mm (6.71 X 4.5 X 8.26mm) Pin Thru-Hole Tube
±10% ±100ppm/℃ 250mW 200kΩ Plugin-3P,6.4x4.3mm Potentiometers, Variable Resistors ROHS
Trimpot Type:Multi Turn; Element Material:Cermet; Adjustment Type:Top Adjust; Track Resistance:200Kohm; Potentiometer Mounting:Through Hole; No. Of Turns:12Turns; Product Range:3266 Series; Power Rating:250Mw; Qualification:-; Msl:- Rohs Compliant: Yes |Bourns 3266W-1-204LF.