Bourns 3262W-1-104LF
Trimmer, Cermet, 0.25W, 100000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 12 Turn(s)
数据表和文档
Newark
Datasheet2 页6 年前
Datasheet1 页12 年前
Datasheet1 页16 年前
Datasheet1 页16 年前
Datasheet1 页20 年前
Electro Sonic
JRH Electronics
Jameco
库存历史记录
3 个月趋势:
+32.81%
Stock
13,360
Resistance
100 kΩ
100 kΩ
100 kΩ
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Cermet trimmer potentiometer, 12 turns, 100 kΩ, 0.25 W, THT, lateral, 3266X-1-104LF
BournsRJ26FW104
TRIMMER, CERMET, REST 100 KILOHMS, PCB, PWR-RTG 0.25W, DIM 0.25INLX0.17INWX0.25INH
TT Electronics64XR100KLF
Trimmer, Cermet, 0.25W, 100000ohm, 200V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 12 Turn(s)
TT Electronics64WR100KLF
TT Electronics64YR100KLF
描述
Resistor Trimmer 100k Ohm 10% 1/4 Watt 12 Turn 1.78mm Pin Through Hole Tube
1/4" SQ, THRU-HOLE, TRIMMER, 100 KILOHMS, CERMET, 12 TURNS, PWR-RTG 0.25W
Multi-Turn Trimmer Potentiometers 1/4 100Kohms 10% Square Cermet Sealed
Res Cermet Trimmer 100K Ohm 10% 0.25W(1/4W) 12(Elec)Turn 1.78mm (6.35 X 4.32 X 7.37mm) Pin Thru-Hole Tube
TRIMMER, 100K; Track Resistance:100kohm; No. of Turns:1; Resistance Tolerance:± 10%; Series:3262; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Power Rating:250mW; Potentiometer Mounting:Through Hole; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); Adjustment Type:Top; Operating Temperature Range:-65°C to +150°C; Resistor Element Material:Cermet; Termination Type:Through Hole; Track Taper:Linear; Voltage Rating:300V
Trimpot Type:Multi Turn; Element Material:Cermet; Adjustment Type:Top Adjust; Track Resistance:100Kohm; Potentiometer Mounting:Through Hole; No. Of Turns:12Turns; Product Range:3262 Series; Power Rating:250Mw; Msl:- Rohs Compliant: Yes |Bourns 3262W-1-104LF.