Bourns 3059Y-1-501LF
Res Cermet Trimmer 500 Ohm 10% 1W 22(Elec)Turn 2.92mm (33.22 X 4.83 X 8mm) Pin Thru-Hole Tube
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet2 页6 年前
Electro Sonic
element14 APAC
_legacy Avnet
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-9.33%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns 3059Y-1-501LF 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
5,064
Authorized Distributors
6
Resistance
500 Ω
500 Ω
Mount
Chassis Mount, Panel, Through Hole
Case/Package
Termination
Pin
Pin
Number of Turns
22
Tolerance
10 %
10 %
Power Rating
1 W
1 W
Composition
Cermet
Cermet
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginCosta Rica
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2004-10-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
相关零件
TT Electronics78PR500LF
Res Cermet Trimmer 500 Ohm 10% 1W 22(Elec)Turn 2.79mm (33.53 X 4.95 X 8.13mm) Pin Thru-Hole Box
TT Electronics89PR500LF
Cermet trimmer potentiometer, 20 turns, 500 Ω, 0.75 W, THT, lateral, 89PR500LF
TRIMMER, CERMET, REST 500 OHMS, PCB, PWR-RTG 0.5W, DIM 0.375INLX0.19INWX0.395INH
Trimmer, Cermet, 0.5W, 500ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 25 Turn(s)
TT Electronics68WR500LF
Trimmer, Cermet, 0.5W, 500ohm, 200V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 20 Turn(s), 3824
描述
Trimmer, Cermet, Rest 500 ohms, Thru-Hole, 22 Turns, Pwr-Rtg 1W | Bourns 3059Y-1-501LF
Potentiometer, Cermet, 1W, 500ohm, 400V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 22 Turn(s)
Trimmer, 22 Turn 500R; Track Resistance:500Ohm; No. Of Turns:22Turns; Potentiometer Mounting:Through Hole; Product Range:Trimpot 3059 Series; Power Rating:1W; Resistance Tolerance:± 10%; Temperature Coefficient:± 100Ppm/°C; Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3059Y-1-501LF