Bourns 3059Y-1-200LF
Res Cermet Trimmer 20 Ohm 10% 1W 22(Elec)Turn 2.92mm (33.22 X 4.83 X 8mm) Pin Thru-Hole Tube
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页6 年前
Farnell
Electro Sonic
_legacy Avnet
库存历史记录
3 个月趋势:
-40.40%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns 3059Y-1-200LF 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Stock
2,859
Resistance
20 Ω
20 Ω
Mount
Chassis Mount, Panel, Through Hole
Pin
PC Pin
Tolerance
10 %
10 %
Power Rating
1 W
1 W
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginCosta Rica
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2004-10-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Trimmer, Cermet, 0.5W, 20ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 25 Turn(s)
TRIMMER, CERMET, REST 20 OHMS, PCB, 25 TURNS, PWR-RTG 0.5W | Bourns 3296Y-1-200LF
TRIMMER, CERMET, REST 20 OHMS, PCB,25 TURNS, PWR 0.5W, DIM 0.375INLX0.395INWX0.24INH
20O Through Hole Trimmer Potentiometer 0.5W Top Adjust Vishay T93 Series
Trimmer, Cermet, 0.75W, 20ohm, 3.87V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 15 Turn(s)
Trimmer, Cermet, 0.5W, 20ohm, 3.162V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 21 Turn(s)
描述
Potentiometer, Cermet, 1W, 20ohm, 400V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 22 Turn(s)
Multi-Turn Trimmer Potentiometers 20ohms 10% 1-1/4 PC Mount
TRIMMER-1 1/4IN RECT MT CERMET
TRIMPOT 20 OHM 1.25"REC CER MT
Trimmer, Pot, 20R, 22Turn, Th; Trimmer Type:Multi Turn; Element Material:Cermet; Adjustment Type:Side Adjust; Track Resistance:20Ohm; Potentiometer Mounting:Through Hole; No. Of Turns:22Turns; Product Range:3059 Series; Msl:- Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3059Y-1-200LF