Bourns 3059Y-1-100LF
Res Cermet Trimmer 10 Ohm 10% 1W 22(Elec)Turn 2.92mm (33.22 X 4.83 X 8mm) Pin Thru-Hole Tube
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页6 年前
Electro Sonic
Master Electronics
_legacy Avnet
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.47%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns 3059Y-1-100LF 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
6,872
Authorized Distributors
6
Resistance
10 Ω
10 Ω
Mount
Chassis Mount, Panel, Through Hole
Chassis Mount, Panel
Case/Package
Termination
Pin
PC Pin
Number of Turns
22
Tolerance
10 %
10 %
Power Rating
1 W
1 W
Composition
Cermet
Cermet
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginCosta Rica
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2004-10-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Cermet Not Linear TRIMMER Trimmer Potentiometer ±10% 9000deg 500mW 70C
Cermet Not Linear TRIMMER Trimmer Potentiometer 卤10% 500mW 70C 300V
Res Cermet Trimmer 10 Ohm 10% 0.5W 21(Elec)/23(Mech)Turn 2.2mm (9.7 X 5 X 11.1mm) Pin Thru-Hole Tube
MULTI-TURN CERMET TRIMMER Trimmer, Cermet, 0.5W, 10ohm, 2.2V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 21 Turn(s)
Trimmer, Cermet, 0.75W, 10ohm, 2.74V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 15 Turn(s)
描述
Potentiometer, Cermet, 1W, 10ohm, 400V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 22 Turn(s)
Res, cermet,10Ohms,10+/-% Tol Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3059Y-1-100LF
Multi-Turn Trimmer Potentiometers 10ohms 10% 1-1/4 PC Mount
TRIMMER-1 1/4IN RECT MT CERMET
TRIMPOT 10 OHM 1.25"REC CER MT