Bourns 3009P-1-500LF
Trimmer-3/4 Rectangular Mt Cermet Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3009P-1-500LF
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页6 年前
Electro Sonic
Master Electronics
Mouser
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
Stock
8,098
Resistance
50 Ω
50 Ω
Mount
Through Hole
Tolerance
10 %
10 %
Power Rating
750 mW
750 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2004-10-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
TRIMMER, CERMET, REST 50 OHMS, PCB,15 TURNS, PWR 0.75W, DIM 0.75INLX0.19INWX0.25INH
Res Cermet Trimmer 50 Ohm 10% 3/4W 15Turn 2.36mm Pin Thru-Hole Tube
Trimmer, Cermet, 0.75W, 50ohm, 400V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 15 Turn(s)
TT Electronics64WR50LF
Cermet trimmer potentiometer, 12 turns, 50 Ω, 0.25 W, THT, on top, 64WR50LF
Res Cermet Trimmer 50 Ohm 10% 1/2W 21(Elec)/23(Mech)Turn 2.2mm (9.7 X 5 X 11.1mm) Pin Thru-Hole Tube
Trimmer, Cermet, 0.25W, 50ohm, 3.5V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 14 Turn(s)
描述
Multi-Turn Trimmer Potentiometers 50ohms 10% 3/4inchS Leadfree Rectangular
Res Cermet Trimmer 50 Ohm 10% 0.75W(3/4W) 15(Elec)Turns 2.36mm (20.57 X 4.83 X 8.98mm) Pin Thru-Hole Tube