Bourns 3009P-1-103ZLF
Trimmer-3/4 Rectangular Mt Cermet Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3009P-1-103ZLF
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页6 年前
JRH Electronics
Master Electronics
_legacy Avnet
Mouser
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns 3009P-1-103ZLF 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
4,579
Authorized Distributors
6
Resistance
10 kΩ
10 kΩ
Mount
Panel, Through Hole
Panel, Through Hole
Case/Package
Termination
Pin
PC Pin
Number of Turns
15
Tolerance
10 %
10 %
Power Rating
750 mW
750 mW
Composition
Cermet
Cermet
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Res Cermet Trimmer 10K Ohm 10% 3/4W 15(Elec)Turn 2.36mm (20.57 X 4.83 X 6.35mm
Trimmer, Cermet, 0.75W, 10000ohm, 400V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 15 Turn(s)
Trimmer Potentiometer 10k Ohm 10% 3/4 Watt 15 Turn 2.36mm Pin Through Hole
Trimmer, Cermet, 0.25W, 10000ohm, 50V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 14 Turn(s)
Trimmer, Cermet, 0.75W, 10000ohm, 86.6V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 15 Turn(s)
描述
Res Cermet Trimmer 10K Ohm 10% 0.75W(3/4W) 15(Elec)Turns 2.54mm (26.67 X 7.92mm) Pin Panel Mount/Through Hole Tube
Multi-Turn Trimmer Potentiometers 10ohms 10% 3/4inch Leadfree Panel Mount