Bourns 2300HT-470-V-RC
Inductor High Current Toroid 47uH/34.7uH 15% 1KHz 10A 0.028Ohm DCR RDL
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页7 年前
Newark
_legacy Avnet
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
-100%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
12,006
Authorized Distributors
6
Inductance
47 µH
47 µH
Tolerance
15 %
15 %
Current Rating
10 A
10 A
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
28 mΩ
28 mΩ
Q Factor
Test Frequency
1 kHz
1 kHz
供应链
Country of OriginTunisia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-12-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Bourns2309-V-RC
Inductor High Current Toroid 47uH/29uH 15% 1KHz 10.7A 0.016Ohm DCR RDL
Bourns2309-H-RC
INDUCTOR, TOROID,HIGH CURRENT, 47 UH,+/-15%, 0.016 OHM DCR MAX, HORIZONTAL
Inductor High Current Toroid 47uH/23.7uH 15% 1KHz 11.8A 0.012Ohm DCR RDL
API DelevanPT50R-1020HM
PT Series 50 uH ±15% 0.025 Ohm DCR Horizontal Mount Power Toroid Inductor
Murata Power Solutions60B473C
Inductor Power Wirewound 47uH 15% 100KHz 10.5A 0.013Ohm DCR T/R
描述
2300HT Radial Vertical (Open) 1.280Diax0.650W 32.51mmx16.51mm 47muH
General Purpose Inductor, 47uH, 15%, 1 Element
HIGH CURRENT INDUCTOR, 47UH 10A 15%
10A 47uH ±15% Plugin,D=32.5mm Power Inductors ROHS
High Current Inductor, 47Uh 10A 15%; Rango De Producto:Serie 2300Ht; Inductancia:47Μh; Inductancia, Tolerancia:± 15%; Resistencia Dc Máx.:0.028Ohm; Corriente Rms (Irms):10A; Tipo De Empaquetado:Individual; Altura Externa:1.13Mm |Bourns Jw Miller 2300HT-470V-RC
HIGH CURRENT INDUCTOR, 47UH 10A 15%; Ind; HIGH CURRENT INDUCTOR, 47UH 10A 15%; Inductance:47µH; Inductance Tolerance:± 15%; DC Resistance Max:0.028ohm; DC Current Rating:10A; Inductor Case Style:Radial Leaded; No. of Pins:2; External Depth:0.52mm; External Height:1.13mm