Bourns 2100HT-821-H-RC
Inductor High Current Toroid 820uH/512uH 15% 1KHz 1.7A 0.39Ohm DCR RDL
数据表和文档
_legacy Avnet
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
Stock
20,542
Authorized Distributors
6
Inductance
820 µH
820 µH
Tolerance
15 %
15 %
Current Rating
1.7 A
1.7 A
DC Resistance (DCR)
390 mΩ
390 mΩ
Q Factor
Test Frequency
1 kHz
1 kHz
供应链
Country of OriginTunisia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-12-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Bourns2223-V-RC
Ind High Current Toroid 820uH 15% 1KHz 2A RDL
Bourns2123-V-RC
Inductor High Current Toroid 820uH/472.8uH 15% 1KHz 1.4A 0.37Ohm DCR RDL
Bourns2323-H-RC
Inductor High Current Toroid 820uH/500.9uH 15% 1KHz 2.6A 0.27Ohm DCR RDL
API Delevan4922R-36L
General Purpose Inductor, 820uH, 15%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4922
API Delevan8532R-36L
General Purpose Inductor, 820uH, 15%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 8833
API Delevan2474-36L
General Purpose Inductor, 820uH, 15%, 1 Element, Ferrite-Core
描述
FIXED IND 820UH 1.7A 390 MOHM TH
General Purpose Inductor, 820uH, 15%, 1 Element
2100HT Radial Horizontal (Open) 0.860Dia 21.84mm 820muH
1.7A 820uH ±15% Plugin,D=21.8mm Power Inductors ROHS
INDUCTOR, TOROIDALTRAYTRAY PACKAGING
1KHz 1.7A 820¦ÌH 390m¦¸ ¡À15% , 21.84mm*11.43mm
2100 INDUCTOR 820UH 1.7A HORIZ