Bourns 1140-471K-RC
High Current RF Choke Bobbin Core 470uH 10% 1KHz Ferrite 4.9A 0.114Ohm DCR RDL
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页7 年前
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-42.23%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns 1140-471K-RC 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-12-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Ind High Current RF Choke Bobbin Core 470uH 10% 1KHz Ferrite 4A RDL
Ind High Current Wirewound 470uH 10% 1KHz Iron 2.6A Box
Inductor Power Toroid 470uH 10% 1KHz Iron 3.3A 0.119Ohm DCR Box
Inductor Power Chip Unshielded Wirewound 470uH 10% 1KHz Ferrite 0.06A 24.7Ohm DCR 1210 T/R
General Purpose Inductor, 470uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 4532/1812
Inductor Power Chip Unshielded Wirewound 470uH 10% 1KHz Ferrite 0.09A 8.5Ohm DCR 1812 T/R
描述
General Purpose Inductor, 470uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
FIXED IND 470UH 4.9A 114 MOHM TH
1KHz 9.5A 4.9A 470¦ÌH 114m¦¸ ¡À10% ,D38.1XL26.2MM , 38.1mm*26.16mm
4.9A 470uH ±10% 9.5A Plugin,D38.1xL26.2mm Power Inductors ROHS
IND1.15X1.5X1.03IN,47010%4.9A, NON-SHDTH, BULK, BAG PACKAGING
1140 Radial Vertical Cylinder 1.500Dia 38.10mm 470muH
High Current Choke, 470Uh, 7.2A 10%; Product Range:1140 Series; Inductance:470Μh; Inductor Construction:Unshielded; Rms Current (Irms):4.9A; Saturation Current (Isat):9.5A; Dc Resistance Max:0.114Ohm; Inductance Tolerance:± 10% Rohs Compliant: Yes |Bourns Jw Miller 1140-471K-RC