Bourns 1120-471K-RC
High Current RF Choke Bobbin Core 470uH 10% 1KHz Ferrite 1.6A 0.355Ohm DCR RDL
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页7 年前
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
+118%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns 1120-471K-RC 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-12-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor Power Drum Core 470uH 10% 1KHz 15Q-Factor Ferrite 1.6A 0.355Ohm DCR RDL
Ind 470.00 Uh 1.600 A 355.00 Mohm/ Bulk Rohs Compliant: Yes |Abracon AIRD-02-471K
Inductor Power Unshielded Drum Core 470uH 10% 1KHz Ferrite 1.5A 0.33Ohm DCR RDL Box
API Delevan4590R-474K
General Purpose Inductor, 470uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
API Delevan5500R-474K
General Purpose Inductor, 470uH, 10%, 1 Element, SMD
Ind High Current RF Choke Bobbin Core 470uH 10% 1KHz Ferrite 1.2A AXL
描述
FIXED IND 470UH 1.6A 355 MOHM TH
1KHz 1.6A 470¦ÌH 355m¦¸ ¡À10% ,D20.6XL21.3MM , 20.57mm*21.34mm
1.6A 470uH ±10% Plugin,D20.6xL21.3mm Power Inductors ROHS
1120 Radial Vertical Cylinder 0.810Dia 20.57mm 470muH
High Current Choke, 470Uh, 1.6A 10%; Product Range:1120 Series; Inductance:470Μh; Inductor Construction:Unshielded; Rms Current (Irms):1.6A; Saturation Current (Isat):1.6A; Dc Resistance Max:0.355Ohm; Inductance Tolerance:± 10% Rohs Compliant: Yes |Bourns Jw Miller 1120-471K-RC