Bourns 5900-471-RC
Ind High Current RF Choke Bobbin Core 470uH 10% 1KHz Ferrite 1.2A AXL
数据表和文档
Newark
Farnell
element14 APAC
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
+604%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns 5900-471-RC 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
相关零件
Inductor Power Unshielded Wirewound 470uH 10% 1KHz Ferrite 1.24A 0.38Ohm DCR AXL Bag
Inductor Power Unshielded Drum Core 470uH 10% 10KHz Ferrite 1.3A 0.568Ohm DCR RDL
General Purpose Inductor, 470uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
Wurth Elektronik7447221471
WE-TI Radial Leaded Wire Wound Inductor
Ind Power 470uH 10% 1KHz Ferrite 800mA Radial Bulk
TAIYO YUDENLHL13TB471K
Ind Power 470uH 10% 796KHz 30Q-Factor Ferrite 900mA RDL Ammo Pack
描述
1A 470uH ±10% 1.2A Plugin,D11.5xL22.9mm Color Ring Inductors / Through Hole Inductors ROHS
Choke, 470Uh, +10%, Axial; Product Range:5900 Series; Inductance:470Μh; Dc Current Rating:1.2A; Dc Resistance Max:0.38Ohm; Inductance Tolerance:± 10%; Case Dimensions:11.5Mm X 22.86Mm Rohs Compliant: Yes |Bourns Jw Miller 5900-471-RC