Bourns 1110-471K-RC
General Purpose Inductor, 470uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页7 年前
Newark
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns 1110-471K-RC 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-12-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor Power Unshielded Drum Core 470uH 10% 10KHz Ferrite 1.3A 0.568Ohm DCR RDL
Ind Power 470uH 10% 1KHz Ferrite 800mA Radial Bulk
Ind High Current RF Choke Bobbin Core 470uH 10% 1KHz Ferrite 1.2A AXL
Inductor Power Unshielded Wirewound 470uH 10% 100KHz 12Q-Factor Ferrite 0.9A 0.72Ohm DCR T/R
Wurth Elektronik7447211471
Inductor, 470Uh, Unshielded, 1.35A Rohs Compliant: Yes |Würth Elektronik 7447211471
描述
FIXED IND 470UH 800MA 636MOHM TH
HIGH CURRENT CHOKE, 470UH 800MA 10%; Inductance:470µH; Inductance Tolerance:± 10%; DC Resistance Max:0.636ohm; DC Current Rating:800mA; Inductor Case Style:Radial Leaded; No. of Pins:2; Lead Spacing:11.938mm; Body Material:Ferrite
High Current Choke, 470Uh 800Ma 10%; Rango De Producto:Serie 1110; Inductancia:470Μh; Inductancia, Tolerancia:± 10%; Resistencia Dc Máx.:0.636Ohm; Corriente Rms (Irms):800Ma; Corriente De Saturación (Isat):800Ma; Inductor, Tipo:Choke |Bourns Jw Miller 1110-471K-RC