TT Electronics P231-QC15BR10K
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.5W, 10000ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页7 年前
Electro Sonic
Sager Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+59.00%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2019-11-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
相关零件
TT ElectronicsP231-FC20BR10K
TT ElectronicsP231-FD20BR10K
TT ElectronicsP231-QC20BR10K
Potentiometer, Carbon, 0.5W, 10000ohm, 500V, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
描述
Potentiometers 24mm Rotary Panel Potentiometer
POT 10K OHM 1/2W PLASTIC LINEAR
10K¦¸ ¡À20% 500mW 26.5mm*24mm*30.15mm
P231-QC15BR10K, BI TECHNOLOGIES
Rotary Pot, 10K, 0.25W, Panel; Track Resistance:10Kohm; No. Of Turns:1Turns; Track Taper:Linear; Power Rating:500Mw; Resistance Tolerance:± 20%; Product Range:P231 Series; Potentiometer Mounting:Panel Mount; Shaft Diameter:6Mm Rohs Compliant: Yes |Tt Electronics / Bi Technologies P231-QC15BR10K