TT Electronics P231-FC20BR10K
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.5W, 10000ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页7 年前
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.93%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2007-08-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
TT ElectronicsP231-FD20BR10K
TT ElectronicsP231-QC20BR10K
TT ElectronicsP231-QC15BR10K
Potentiometer, Carbon, 0.5W, 10000ohm, 500V, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
描述
P231 Series 24 mm Side Adjustment 10 kOhm ±20 % Solder Lugs Rotary Potentiometer
Res Conductive Plastic POT 10K Ohm 20% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 6mm (31.5 X 24 X 30.15mm) Solder Lug Panel Mount Box/Tray
ROTARY POTENTIOMETER, 10KOHM, 20%, 500mW; Track Resistance: 10kohm; No. of Turns: 1Turns; Track Taper: Linear; Power Rating: 500mW; Resistance Tolerance: ± 20%; Product Range: P231 Series; Potentiometer Mounting: Panel Mount; N
Rotary Potentiometer, 10Kohm, 20%, 500Mw; Rango De Producto:Serie P231; Resistencia De La Pista:10Kohm; Variación:Linear; Número De Giros:1; Potencia Nominal:500Mw; Potenciómetro, Montaje:Panel; Diámetro Del Eje:6Mm; Núm. De Gangs:1 |Tt Electronics / Bi Technologies P231-FC20BR10K