TT Electronics P230-1FD20BR10K
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.5W, 10000ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页7 年前
Sager Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.94%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2019-11-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
相关零件
TT ElectronicsP231-FC20BR10K
TT ElectronicsP231-FD20BR10K
TT ElectronicsP231-QC20BR10K
Potentiometer, Carbon, 0.5W, 10000ohm, 500V, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
描述
Single Turn Potentiometers 24mm 10Kohm
POT 10K OHM 1/2W PLASTIC LINEAR
10K¦¸ ¡À20% 500mW 500V(AC) 11mm
Res Conductive Plastic POT 10K Ohm 20% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 6mm (31 X 24 X 30.15mm) Solder Lug Panel Mount Box/Tray
ROTARY POT, 10K, 0.5W, 20%, LINEAR;
Rotary Pot, 10K, 0.5W, Panel; Track Resistance:10Kohm; No. Of Turns:1Turns; Track Taper:Linear; Power Rating:500Mw; Resistance Tolerance:± 20%; Product Range:P230 Series; Potentiometer Mounting:Panel Mount; Shaft Diameter:6.35Mm Rohs Compliant: Yes |Tt Electronics/bi Technologies P230-1FD20BR10K