TT Electronics P160KNP-0EC15B10K
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.2W, 10000ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页7 年前
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.83%
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
TT ElectronicsP170S-FC20BR10K
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.1W, 10000ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
Potentiometer, Carbon, 0.2W, 10000ohm, 200V, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
TT ElectronicsP231-FC20BR10K
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.5W, 10000ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
TT ElectronicsP231-FD20BR10K
Potentiometer, Carbon Composition, 0.1W, 10000ohm, 200V, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
描述
P160 Series 10 kOhm ±20% Panel Mount Single-Turn Potentiometer
10K¦¸ ¡À20% 200mW 200V(AC) 24.5mm*17mm*21.5mm
POT 10K OHM 1/5W PLASTIC LINEAR
Potentiometers 16mm ROTARY PNL POT
Res Conductive Plastic POT 10K Ohm 20% 0.2W(1/5W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 6mm (24.5 X 17 X 21.5mm) Solder Lug Panel Mount Box/Tray