TT Electronics 67ZR20KLF
Cermet trimmer potentiometer, 20 turns, 20 kΩ, 0.5 W, THT, lateral, 67ZR20KLF
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页3 年前
Sager Electronics
Burklin Elektronik
Electro Sonic
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-4.61%
备用零件
Price @ 1000
Stock
2,483
Authorized Distributors
6
Resistance
20 kΩ
20 kΩ
Mount
Through Hole
Case/Package
Termination
Pin
Pin
Number of Turns
20
Tolerance
10 %
10 %
Power Rating
500 mW
500 mW
Composition
Cermet
Cermet
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2000-10-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
TT Electronics67XR20KLF
Res Cermet Trimmer 20K Ohm 10% 0.5W 20(Elec)Turn 2.29mm (11.11 X 4.95 X 10.4mm) Pin Thru-Hole Box
TT Electronics67WR20KLF
Res Cermet Trimmer 20K Ohm 10% 0.5W 20(Elec)Turn 2.29mm (9.53 X 4.95 X 11.98mm) Pin Thru-Hole Box
TT Electronics68WR20KLF
Trimmer, Cermet, 0.5W, 20000ohm, 200V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 20 Turn(s), 3824
Cermet trimmer potentiometer, 25 turns, 20 kΩ, 0.5 W, THT, lateral, 3296X-1-203LF
Cermet trimmer potentiometer, 25 turns, 20 kΩ, 0.5 W, THT, on top, 3296W-1-203LF
Trimmer, Cermet, 0.5W, 20000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 25 Turn(s)
描述
Trimmer, Cermet, 0.5W, 20000ohm, 200V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 20 Turn(s)
Trimmer Sealed : Multi-Turn/Box Rohs Compliant: Yes |Tt Electronics/bi Technologies 67ZR20KLF
Res Cermet Trimmer 20K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 20(Elec)Turn 2.29mm (11.11 X 4.95 X 10.4mm) Pin Thru-Hole Box