Advanced Energy CXA20-48S05J
DC DC CONVERTER 5V 20W / Isolated Module DC DC Converter 1 Output 5V 4A 18V - 75V Input
Obsolete
数据表
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页20 年前
Future Electronics
Jameco
供应链
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Advanced EnergyAXA04A36-L
Remote On/Off,OCP,SCP 330KHz 20W 4A 5V 1 75V 18V Fixed DIP-6 25.4mm*25.4mm*10.16mm
TDK-LambdaPXE2048WS05
Module DC-DC 48VIN 1-OUT 5V 4A 20W 6-Pin
Recom PowerRP20-4805SFW
20W DC/DC-Converter 'POWERLINE' 2 x1 1.6kV reg 4; V. In: 18-75; V. Out: 05; mA. Out: 4000
Advanced EnergyAEE10A36-L
50W, 18 - 75Vin, Single, 5V@10A, 25.4 X 50.8 X 10.2Mm |Artesyn Embedded Technologies AEE10A36-L
Advanced EnergyAEE08A36-L
40W, 18 - 75Vin, Single, 5V@8A, 25.4 X 50.8 X 10.2Mm |Artesyn Embedded Technologies AEE08A36-L
TDK-LambdaPXD10-48WS05
DC-DC Converters, Power module type, Output: 10W, 5V, Isolated type
描述
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 19.92W, Hybrid
20W, 18-75Vin, Single, 5V@4A, 2.00" x 1.60" x 0.41, 83% Eff, Openframe, TH, RoHS 6 ;RoHS Compliant: Yes
DC/DC Converters Isolated 20W 5V 4A