API Delevan S1210R-472J
General Purpose Inductor, 4.7uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1210
数据表和文档
IHS
Datasheet1 页0 年前
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-100%
备用零件
Price @ 1000
Stock
4,101
Authorized Distributors
0
Inductance
4.7 µH
4.7 µH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
402 mA
402 mA
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
1 Ω
1 Ω
Q Factor
40
Test Frequency
7.9 MHz
7.9 MHz
供应链
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date1998-04-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
API Delevan1812R-472J
General Purpose Inductor, 4.7uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1812
API DelevanS1210-472J
API Delevan1812-472J
Ind Chip Molded Bobbin Core 4.7uH 5% 7.96MHz 50Q-Factor Ferrite 315mA 1812 T/R
General Purpose Inductor, 4.7uH, 5%, 1 Element, Ceramic-ferrite-Core, SMD, 1008
描述
FIXED IND 4.7UH 402MA 1 OHM SMD
S1210R 1210 (3225Metric) 0.138Lx0.105W 3.51mmx2.66mm 4.7muH
Surface Mount Shielded Inductor 4.7uH 5%