APEM Q8R1CXXG12E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Green 40mcd Automotive 2-Pin
数据表和文档
Electro Sonic
Newark
Master Electronics
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-4.74%
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Green 8mcd 2-Pin
LED signal light, 24 V (DC), green, 50 mcd, Mounting Ø 8 mm, pitch 1.25 mm, LED number: 1
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Green 50mcd 2-Pin
PUSHBUTTON SWITCH, RP8100,SPST, OFF-(ON),ROUND BLK CAP, GRN LED,125MA,125VAC, SLDR
Pushbutton Switch, SPST, Latched, 1.5A, 250VDC, Solder Terminal, Panel Mount-threaded
Pushbutton Switch, SPST, Momentary, 1.5A, 250VDC, Solder Terminal, Panel Mount-threaded
描述
APEM Q8R1CXXG12E 8mm LED Panel Indicator Green 12V DC Recessed Chrome Bezel
APEM 8 mm Fixed Green panel mount LED with Bright Chrome Recessed Bezel Solder Lug / Fastons (2.8x0.8) Terminals and IP67 Sealing Voltage is configured at 12 VDC .
LED INDICATOR, PANEL, 8MM, GREEN, 12VDC; LED Colour: Green; Operating Voltage: 12VDC; Mounting Hole Dia: 8mm; Forward Current If: 20mA; Luminous Intensity: 60mcd; IP / NEMA Rating: IP67; Product Range: Q Series; SVHC: No SVHC (1
Forward Current (If) mA = 20 / Luminous Intensity mcd = 60 / Operating Voltage Max. V = 12 / Termination Type = Solder Lug / Faston 2.8 x 0.8 mm / AC or DC Operation = DC / IP / NEMA Rating = IP67 / Mounting Hole Diameter mm = 8 / Illumination Type = Fixed / LED Colour = Green