APEM Q6P1CXXG12E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Green 50mcd 2-Pin
数据表和文档
Newark
Farnell
TME
Master Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-20.59%
供应链
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2005-04-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
PUSHBUTTON SWITCH, RP8100,SPST, OFF-(ON),ROUND BLK CAP, GRN LED,125MA,125VAC, SLDR
E-SwitchLP1OA1AG
PUSHBUTTON SWITCH, LP1,SPST-NO, OFF-(ON),CLEAR CAP, GREEN LED,100MA,30VDC, SOLDER
PUSHBUTTON SWITCH, DPDT, ON-ON, 300 MA, 30V DC, PC PIN, WBL SERIES
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Green 8mcd 2-Pin
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Green 12mcd 2-Pin
LED signal light, 24 V (DC), green, 5 mcd, Mounting Ø 14 mm, pitch 1.25 mm, LED number: 1
描述
APEM 6mm Panel Mount Bright Chrome Bezel with Fixed Light Green LED with Prominent Bezel style and Solder Lug Terminals . 12VDC Voltage
LED INDICATOR, PANEL, 6MM, GREEN, 12VDC; LED Colour: Green; Operating Voltage: 12VDC; Mounting Hole Dia: 6mm; Forward Current If: 20mA; Luminous Intensity: 40mcd; IP / NEMA Rating: IP67; Product Range: Q Series; SVHC: No SVHC (1
Forward Current (If) mA = 20 / Luminous Intensity mcd = 50 / Operating Voltage Max. V = 12 / Termination Type = Solder Lug / Faston 2 x 0.5 mm / AC or DC Operation = DC / IP / NEMA Rating = IP67 / Mounting Hole Diameter mm = 6 / Illumination Type = Fixed / LED Colour = Green