APEM Q8P1CXXR24E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Red 80mcd Automotive 2-Pin
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页3 年前
Newark
Electro Sonic
Master Electronics
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-4.39%
供应链
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2005-04-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
C&K Components8168SHZQE2
Pushbutton Switch, SPDT, On-(on), Alternate, 6A, 28VDC, Solder Terminal, Panel Mount
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Red 10mcd 2-Pin
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Red 40mcd 2-Pin
C&K Components8532T1ZQE3
8500 Series Mini SPST Off-Momentary Panel Mount Solder Lug Pushbutton Switch
E-SwitchLP1OA1AR
PUSHBUTTON SWITCH, SPST, OFF-(ON), 100 MA, 30V DC, SOLDER, LP1 SERIES
APEMA0263B
ACCESSORY, CAP, 22MM, RED, ROUND, PLASTIC, FITS A02 SERIES PUSHBUTTON SWITCHES
描述
APEM Q8P1CXXR24E LED indicator light 80 mcd Red Prominent Industrial Use
APEM 8 mm Fixed Red panel mount LED with Bright Chrome Prominent Bezel Solder Lug / Fastons (2.8x0.8) Terminals and IP67 Sealing Voltage is configured at 24 VDC .
LED INDICATOR, PANEL, 8MM, RED, 24VDC; LED Colour: Red; Operating Voltage: 24VDC; Mounting Hole Dia: 8mm; Forward Current If: 20mA; Luminous Intensity: 100mcd; IP / NEMA Rating: IP67; Product Range: Q Series; SVHC: No SVHC (15-J
Forward Current (If) mA = 20 / Luminous Intensity mcd = 80 / Operating Voltage Max. V = 24 / Termination Type = Solder Lug / Faston 2.8 x 0.8 mm / AC or DC Operation = DC / IP / NEMA Rating = IP67 / Mounting Hole Diameter mm = 8 / Illumination Type = Fixed / LED Colour = Red