APEM Q6P1CXXR12E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Red 40mcd 2-Pin
数据表和文档
Newark
Master Electronics
Farnell
3 个月趋势:
+0.00%
相关零件
E-SwitchLP1OA1AR
PUSHBUTTON SWITCH, SPST, OFF-(ON), 100 MA, 30V DC, SOLDER, LP1 SERIES
APEMA0263B
ACCESSORY, CAP, 22MM, RED, ROUND, PLASTIC, FITS A02 SERIES PUSHBUTTON SWITCHES
Switch Push Button N.O./N.C. 4PDT Round Button 0.3A 30VDC Latching PC Pins Thru-Hole Tray
E-Switch5501M51
Mini Pushbutton Small Cap 12.3mm switch Red and Red LED POS 1 and No LED(2) LED POS 2
NKK SwitchesSB4011NCHC
SWITCH, PUSHBUTTON, SPST-NC, ON-(OFF),RED PLUNGER W/NO CAP,3A,125VAC, SOLDER
C&K Components8168SHZQE2
Pushbutton Switch, SPDT, On-(on), Alternate, 6A, 28VDC, Solder Terminal, Panel Mount
描述
Single Color LED, High Efficiency Red, Diffused
LED INDICATOR SEALED 6MM PROMINENT BRIGHT CHROME FIXED RED 12VDC SOLDER
PANEL MOUNT INDICATOR, LED, 6MM, RED, 2V
Panel Mount Indicators 12V Red Prominent
APEM 6mm Panel Mount Bright Chrome Bezel with Fixed Light Red LED with Prominent Bezel style and Solder Lug Terminals . 12VDC Voltage
Panel Mount Indicator, Led, 6Mm, Red, 2V; Led Color:Red; Operating Voltage:12Vdc; Mounting Hole Dia:6Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:40Mcd; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q Series; Forward Voltage:2V Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q6P1CXXR12E