APEM Q8F1CXXY24E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Yellow 6mcd Automotive 2-Pin
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页3 年前
Farnell
Electro Sonic
Master Electronics
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.17%
Introduction Date2005-04-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Yellow 8mcd Automotive 2-Pin
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Yellow 6mcd 2-Pin
PILOT LIGHT PANEL MOUNT LED MNT-SZ 16MM RED 12VDC SOLDER W/RESISTOR & DIODE
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Red 2-Pin
PILOT LIGHT PANEL MOUNT LED MNT-SZ 16MM GREEN 12VDC SOLDER W/RESISTOR & DIODE
描述
Q Series Round with Flat Top 1 LED LED Panel Indicator 33.85mm 2.1V 20mA 100°
Panel Mount Indicator, Led, 8Mm, Yellow, 2.1V; Led Color:Yellow; Operating Voltage:24Vdc; Mounting Hole Dia:8Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:6Mcd; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q Series; Forward Voltage:2.1V Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q8F1CXXY24E
APEM 8 mm Fixed Yellow panel mount LED with Bright Chrome Flush Bezel Solder Lug / Fastons (2.8x0.8) Terminals and IP67 Sealing Voltage is configured at 24 VDC .
Forward Current (If) mA = 20 / Luminous Intensity mcd = 6 / Operating Voltage Max. V = 24 / Termination Type = Solder Lug / Faston 2.8 x 0.8 mm / AC or DC Operation = DC / IP / NEMA Rating = IP67 / Mounting Hole Diameter mm = 8 / Illumination Type = Fixed / LED Colour = Yellow