APEM Q8F1CXXY12E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Yellow 6mcd Automotive 2-Pin
Production
价格与库存
数据表和文档
Master Electronics
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-47.50%
Introduction Date2005-04-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Yellow 8mcd Automotive 2-Pin
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Yellow 6mcd 2-Pin
PILOT LIGHT PANEL MOUNT LED MNT-SZ 16MM RED 12VDC SOLDER W/RESISTOR & DIODE
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Red 2-Pin
PILOT LIGHT PANEL MOUNT LED MNT-SZ 16MM GREEN 12VDC SOLDER W/RESISTOR & DIODE
描述
APEM 8 mm Fixed Yellow panel mount LED with Bright Chrome Flush Bezel Solder Lug / Fastons (2.8x0.8) Terminals and IP67 Sealing Voltage is configured at 12 VDC .
Panel Mount Indicator, Led, 8Mm, Yellow, 2.1V; Led Color:Yellow; Operating Voltage:12Vdc; Mounting Hole Dia:8Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:6Mcd; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q Series; Forward Voltage:2.1V Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q8F1CXXY12E